Company
Career

Current announcements

 

Fructus gra z WOŚP!

Kopał ogródek i rąbał drewno. W tym roku zadba o ogród i to z nawozami Fructus! A wszystko to w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pan Michał Wiatr z Nowogardu po raz kolejny w nietypowy sposób wspiera Orkiestrę. Tym razem również marka Fructus przyłączyła się do akcji. Dla osoby, która wygra aukcję, Pan Michał idealnie przystrzyże trawę w ogrodzie, wykona wertykulację oraz “nakarmi” trawnik nawozem ogrodniczym Fructus Trawnik.

 

 

Michał Wiatr od prawie 5 lat podczas Wielkiego Finału WOŚP wystawia na licytację “siebie i swoją pracę”, czyli prowadzone przez niego różne prace ogrodowe. Na co dzień jest urzędnikiem i miejskim radnym Nowogardu. Sam posiada ogród, a prace ogrodnicze są jego wielką pasją. Pierwszy raz w 2016 roku na rzecz WOŚP kosił trawę na placu zabaw w miejscowości Czermnica. Dzięki temu do skarbonki Orkiestry wpłynęło 460 zł. W kolejnych latach do koszenia trawy dodał kopanie ogródka za 1250 zł i rąbanie drewna za 3150 zł. W ubiegłorocznej licytacji za “odpicowanie ogródka” licytujący zapłacił 3550 zł. Jego pomysłami na wsparcie WOŚP interesowały się również media – m.in. TVN24 i onet.pl.

Zapraszamy do licytacji. W 28 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspieramy dziecięcą medycynę zabiegową. “Ostra Aukcja Michała Wiatra – kosimy hajs dla WOŚP” trwa. Obecnie cena wywoławcza to 1125 zł. Licytować można TUTAJ.

 

 

Film promujący całą akcję znajdziecie na Facebook’u.

Poznajmy się!

Każdy dzień pracy, każde spotkanie jest wyzwaniem, a każda rozmowa z klientem jest dla mnie doświadczeniem dającym mi możliwość rozwoju.

mówi Tomasz Baczewski. Z przedstawicielem handlowym firmy FOSFAN o marce Fructus, rozwoju branży ogrodniczej i budowaniu długofalowych relacji z klientami rozmawiał Michał Grabowski z magazynu “Biznes Ogrodniczy”.

Wywiad można przeczytać również tutaj.

 

Jak wygląda Pana ścieżka zawodowa, jak to się stało, że związał się Pan z branżą ogrodniczą?

Handlowcem jestem od niemal 10 lat. W swojej dotychczasowej pracy zdobyłem bogate doświadczenie w realizacji strategii sprzedażowej oraz budowaniu długofalowych relacji z klientami. Cały ten okres w większości związany był ze sprzedażą nawozów. Do ubiegłego roku były to głównie nawozy rolnicze, natomiast od lipca 2018 r. mam przyjemność pracować w firmie FOSFAN, która jest producentem m.in. szerokiej gamy nawozów ogrodniczych Fructus.

Stale pogłębiam swoją wiedzę w temacie potrzeb pokarmowych roślin, a także nawozów, ich wytwarzania i zastosowania. Ukończyłem studia podyplomowe z zakresu nawożenia i stosowania środków ochrony roślin. Wiedza zdobyta podczas studiów w SGGW znakomicie uzupełniła wcześniej ukończone studia z zakresu marketingu i zarządzania, co pozwoliło mi w jeszcze większym stopniu poczuć się specjalistą ukierunkowanym na rozwiązywanie problemów klientów.

 

Co najbardziej podoba się Panu w codziennej pracy?

Myślę, że tym, co sprawia mi największą satysfakcję, jest okazja do wykorzystania posiadanej wiedzy i dzielenie się nią. Nie bez znaczenia jest też możliwość sprawdzania się w różnych sytuacjach oraz budowania relacji z klientami, które często przeradzają się w bardzo bliskie, osobiste kontakty. Podoba mi się to, że spora część osób związanych z branżą ogrodniczą bardzo chętnie dzieli się z innymi swoimi dokonaniami, sukcesami oraz stosowanymi rozwiązaniami. Dla mnie jest to okazja do poszerzenia wiedzy i wymiany doświadczeń w kontekście lepszej obsługi klienta. Poza tym praca w terenie stwarza możliwości podziwiania zabytków, obiektów przyrodniczych oraz wspaniałych widoków, które dostarczają mi wielu pozytywnych wrażeń.

 

Jak ocenia Pan branżę ogrodniczą i jej rozwój?

Moim zdaniem jest ona bardzo dynamiczna, kolorowa oraz nowatorska pod względem produktowym i marketingowym. Wzrost zamożności społeczeństwa sprawia, iż coraz częściej inwestujemy w estetykę miejsc, w których mieszkamy i spędzamy wolny czas. Otaczamy się wspaniałą roślinnością, kupujemy nowoczesne urządzenia ułatwiające nam pielęgnację ogrodów i doceniamy korzyści płynące z dbania o architekturę krajobrazu. Nie bez znaczenia jest też coraz większa świadomość społeczeństwa w dziedzinie żywności ekologicznej i związane z nią wytwarzanie produktów ekologicznych z owoców i warzyw, wyhodowanych we własnych przydomowych ogródkach. Mając na względzie wspomniane aspekty uważam, że branża ogrodnicza ma przed sobą dobre perspektywy i w oparciu o najnowsze technologie będzie się stale rozwijać.

 

Jakie na co dzień spotyka Pan wyzwania, czy coś zaskakuje Pana w pracy?

Nie będę tutaj zbyt oryginalny twierdząc, iż dla przedstawiciela handlowego każdy dzień pracy, każde spotkanie jest wyzwaniem, które w szerszej perspektywie ma zaspokoić pokładane we mnie nadzieje oraz dać mi satysfakcję z realizacji stawianych przede mną celów. Biorąc pod uwagę intensywny rozwój branży ogrodniczej, każda rozmowa z klientem jest dla mnie doświadczeniem dającym mi możliwość rozwoju, zgłębiania problematyki i zagadnień tej dziedziny. Patrząc natomiast z perspektywy produktów, które oferuję klientom, zaskoczeniem jest z pewnością pogoda, a raczej jej zmienność, co w główniej mierze determinuje zamówienia produktów i ich zastosowanie.

 

Co lubi Pan robić w wolnym czasie?

Wolny czas staram się spędzać z rodziną. Wspólnie z żoną całym sercem angażujemy się w rozwój i wychowanie naszej córki Kamili. Staramy się pokazywać jej piękno otaczającego nas świata oraz wskazujemy na zagrożenia, jakie mogą na nią czyhać. Moją pasją jest muzyka. Od kliku ładnych lat jestem związany z grupą przyjaciół, z którymi wspólnie tworzymy ośmioosobowy zespół WITA-MINA D. Spotykamy się na próbach, razem komponujemy i koncertujemy. Tak więc korzystając z okazji, chciałbym pozdrowić wszystkich czytelników „Biznesu Ogrodniczego”, zachęcić do zapoznania się z naszą twórczością i życzyć przyjemnych wrażeń podczas słuchania naszej muzyki we wszystkich ogrodach i ogródkach w całej Polsce.

 

 

 

Nowości do trawników

Nowe nawozy przeznaczone do pielęgnacji trawników w ofercie marki Fructus!

Stworzyliśmy zestaw do zadań specjalnych. Postaw na piękny trawnik z nowymi nawozami:

 

 

Fructus Antymech Power

to specjalistyczny nawóz ogrodniczy przeznaczony do pielęgnacji wszystkich rodzajów trawników, terenów zielonych, boisk oraz pól golfowych, na których obserwuje się intensywne występowanie mchu. Nawóz wyróżnia się bardzo szybkim działaniem. Zapobiega pojawianiu się mchu, a jednocześnie pozwala uzyskać soczystą zieleń trawnika, jego równomierny odrost oraz odpowiednią zimotrwałość.

 

Fructus Trawnik Premium

to wieloskładnikowy, skoncentrowany nawóz wyróżniający się wysoką skutecznością działania, dzięki której można szybko uzyskać dywanowy efekt. Nawóz charakteryzuje się wysokim stopniem wykorzystania azotu dzięki nowej formule pozwalającej sukcesywnie dostarczać roślinom ten składnik pokarmowy (dwie formy azotu: szybciej i wolniej działająca).

 

 

 

Mini nowości!

Marka nawozów ogrodniczych Fructus wprowadziła do swojej oferty nawozy krystaliczne w mini-opakowaniach. Saszetki 10g występują w 5 rodzajach:

 • Do pomidorów i papryki
 • do borówek
 • do pelargonii i roślin kwitnących
 • do róż oraz innych kwiatów ogrodowych
 • do kwiatów balkonowych i tarasowych

Dzięki wysokiej koncentracji składników pokarmowych jedna saszetka rozpuszczona w 10 litrach wody daje szybki efekt nawożenia. Jest to idealne rozwiązanie dla osób szukających interwencyjnego sposobu dokarmiania roślin.

 

 

Nowe nawozy klasy premium

Marka Fructus wprowadza do sprzedaży nowe nawozy klasy premium!

 

 

 

Fructus Vena Complex

 

 

NAWÓZ WE
TYP: NPK (MgS) 11:8:18 (2:30) z borem (B), miedzią (Cu), żelazem (Fe), manganem (Mn), molibdenem (Mo), cynkiem (Zn), zawierający fosforyt miękki

 

Fructus Vena Complex  to skoncentrowany, wieloskładnikowy nawóz granulowany o niskiej zawartości chlorków, przeznaczony w pierwszej kolejności do nawożenia warzyw w uprawie polowej i pod osłonami oraz drzew i krzewów owocowych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej formuły nawóz charakteryzuje się wysokim stopniem wykorzystania azotu, co pozwala na sukcesywne dostarczanie tego pierwiastka roślinom.

 

 

 

Fructus Truskawka Forte malina i inne owoce miękkie

NAWÓZ WE

TYP: NPK (MgS) 9:9:16 (2:24,5) z borem (B), miedzią (Cu), żelazem (Fe), manganem (Mn), molibdenem (Mo), cynkiem (Zn), zawierający fosforyt miękki

 

Fructus Truskawka Forte  to skoncentrowany, wieloskładnikowy nawóz granulowany, przeznaczony w pierwszej kolejności do nawożenia truskawek, malin oraz innych owoców miękkich (poziomka, winorośl, porzeczka, agrest). Nawóz charakteryzuje się niską zawartością chlorków oraz wysokim stopniem wykorzystania azotu dzięki nowej formule pozwalającej sukcesywnie dostarczać roślinom azot (dwie formy azotu: szybciej i wolniej działająca). 

 

 

 

 

 

Stosujemy ekologiczny antyzbrylacz

Od 2016 roku nasza firma stosuje ekologiczny antyzbrylacz do nawozów, który jest w pełni biodegradowalny, przyjazny dla środowiska i tworzony na bazie olejów roślinnych. Stosowany w firmie produkt REDOMAX BIO jest środkiem antyzbrylającym do granulacji nawozów nie zawierającym w swoim składzie składników rakotwórczych, takich jak aminy tłuszczowe oraz ropopochodne – oleje opałowe, gacze parafinowe itp. Potwierdzone ekspertyzą Zakładu Toksykologii Sądowej i Klinicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

antyzbrylacz_PRINT

Komunikujemy swoją odpowiedzialność społeczną również w przekazach reklamowych:

reklama_antyzbrylacz

 

Pobierz katalog produktów!

Poznaj szeroką ofertę naszych nawozów dopasowanych do potrzeb Twoich roślin.

W katalogu znajdziesz wszystkie produkty Fructus:FRUCTUS_do_pobrania_katalog_produktow_dla_sprzedawcow

 • nawozy organiczne
 • nawozy granulowane – 1 kg
 • nawozy granulowane
 • nawozy płynne – koncentraty
 • nawozy krystaliczne hobbystyczne
 • nawozy krystaliczne profesjonalne
 • nawozy plantatorskie granulowane

Kliknij, aby pobrać katalog

Nowość ! Fructus Natura Biohumus vital

Nowość! Biohumus vital!

SERIA NATURALNYCH NAWOZÓW ORGANICZNYCHLOGONATURALNY_BIOHUMUS
100% naturalny biohumus, który pobudza życie biologiczne gleby, poprawia jej strukturę oraz zwiększa ilość składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin.

Wybrane produkty dostępne w opakowaniach 1 l i 5 l.

Zobacz więcej na www.fructus.pl/biohumus

 

 


If among our job offers you have not found the position of your interest, please send us your CV to the address praca@fosfan.pl

Please include in your CV the statement that reads:

I consent to the processing of my personal data contained in the documents submitted by me for the needs of the recruitment process – in accordance with the Act on the Protection of Personal Data as of August 29, 1997 (Journal of Laws of 2002, no. 101, item 926, as amended)