Firma
Profil działalności

Fosfan SA – Twój niezawodny partner!

Jesteśmy producentem wieloskładnikowych nawozów rolniczych (Suprofos, SuproFoska, Superfosfat) i ogrodniczych (Fructus, Plantena, LagronVit). Mamy 70-letnie doświadczenie w produkcji nawozów.

ikona_profil_1

Najwyższa jakość

Prowadzimy politykę zgodną z najwyższymi standardami – wszystkie produkowane przez nas nawozy spełniają wysokie kryteria stawiane przez ustawodawstwo unijne oraz mają niezbędne certyfikaty. Najwyższą jakość potwierdza wprowadzony system ISO 9001 oraz system zarządzania środowiskowego ISO 14001. W trosce o środowisko naturalne od lat prowadzimy świadomą politykę prośrodowiskową i uczestniczymy w międzynarodowym programie Odpowiedzialność i Troska, będącym dobrowolną inicjatywą światowego przemysłu chemicznego na rzecz ochrony środowiska.

ikona_profil_2

Dynamiczny rozwój portu

Korzystne położenie firmy z bezpośrednim dostępem do szlaku wodnego Szczecin–Świnoujście sprawia, że działalność portowa rozwija się równie dynamicznie, jak działalność produkcyjna. W Porcie Nad Odrą świadczymy profesjonalne usługi przeładunku towarów sypkich, kruszyw i chemikaliów płynnych.

ikona_profil_3

Innowacyjne rozwiązania

Stawiamy na współpracę z firmami i instytucjami z branży chemicznej. Jesteśmy współzałożycielem Stowarzyszenia Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia”. Wdrażając innowacyjne rozwiązania, współpracujemy z jednostkami naukowymi i branżą badawczo-rozwojową. Jesteśmy również członkami konsorcjów naukowych.

W zestawieniu najbardziej dynamicznych polskich firm pozycja Fosfan SA od kilku lat systematycznie wzrasta i umacnia się w znaczący sposób nie tylko w województwie zachodniopomorskim, ale także w Polsce.